Yazılar

2023 İSG İlk Sınavı-Duyuru

 2023-İSG/1 SINAV DUYURUSU

2023 İSG ilk sınavı önce 2 nisan tarihi olarak duyurulmuş daha sonra 15 nisan tarihine ertelenmiştir. ÖSYM sınav başvuruları 17-23 şubat tarihleri arasında alınmıştır.

2023 ÖSYM İSG ilk sınavı tekrar bir erteleme ile 6 mayıs tarihine alınmıştır.

Geç başvuru tarihi ise: 6 nisandır. Henüz ÖSYM sınav başvurusu yapmamış adaylar 6 nisan tarihinde 1 günlüğüne geç başvuru yapabileceklerdir.

Geçtiğimiz 2022 sonu itibariyle isg katip sisteminin tamamen yenilenmiş olması sebebiyle başvurularda sorun yaşayan adaylar İSGGM ve akabinde ÖSYM ile irtibata geçebilirler.

Seçim ya da Deprem gibi sebeplerle tekrar bir erteleme olup olmayacağı pek çok aday tarafından merak edilmektedir. Bu konuyla ilgili ÖSYM nin duyurularını takip etmek doğru olacaktır. Fakat sınav 6 mayısta yapılacakmış gibi adayların çalışmalarını sürdürmeleri faydalı olacaktır.

İSG sınavlarına dair özellikle hazırlık sürecinde SAGEDAM olarak güncel sınav hazırlık eğitimleri ile adaylara destek olmaya devam ediyoruz.

Ayrıca her türlü sorunuzda sitemizin sağ üst ekranında yer alan whats app butonu ile mesaj yoluyla hızlı bilgi alabilirsiniz.

Sınav 2023 Güncel Hazırlık: