Exemplar Global kimdir? Exemplar Global onaylı sertifika ne işe yarar?

Küresel anlamda etkin uluslararası tanınırlık yetkisi sağlayan, konusunda lider eğitim sağlayıcıları ve denetçiler yetkilendiren bir kuruluştur. Özellikle sağlık, güvenlik, çevre, yönetim sistemleri ve benzeri konulardaki sertifikasyonları Global anlamda en yüksek seviyede saygınlık sağlar.

Eskiden RABQSA olarak bilinen Exemplar Global, uygunluk topluluğu için 30 yılı aşkın uzmanlık geliştirme sertifika programlarına sahiptir. RABQSA, 2004 yılında ABD Kayıt Kuruluşu Akreditasyon Kurulunun (RAB) personel belgelendirme faaliyetlerinin Avustralya merkezli Quality Society of Australasia (QSA) ile birleşmesinden kurulmuştur. INARTE (Uluslararası Radyo, Telekomünikasyon ve Elektromanyetik Birliği) Haziran 2012’de RABQSA International ile birleşti. 2014 yılında, Exemplar Global resmi olarak doğdu.

Ana ofisleri Sidney, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Milwaukee, Wisconsin’de bulunmaktadır.

Exemplar Global’in değeri, yalnızca sertifika ve dijital rozet vermenin ötesine geçer. Müşterilerinin kariyerlerinin her alanında başarılı olmalarına yardımcı olmak için paha biçilmez kaynaklar sağlar.

Buna düzenli çevrimiçi etkinlikler, web seminerleri ve çevrimiçi yayını The Auditor Online’daki makaleler dahildir. Ayrıca paydaşlarına, çevrimiçi platformu Exemplar LINK aracılığıyla uygunluk topluluğunun diğer üyeleriyle bağlantı kurmalarını ve mesleki gelişimlerini geliştirmelerini sağlar.

Exemplar Global Inc., uygunluk değerlendirme endüstrisine (denetçiler, eğitmenler ve belgelendirme kuruluşları) hizmet veren ve destekleyen, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur . Denetçi ve denetçi eğitimi sertifikasyonu alanında 30 yılı aşkın süredir güçlü bir miras inşa etmiştir.

Exemplar Global, dünyadaki kalite profesyonelleri için lider kalite kuruluşu olan ASQ’nun bir üyesidir. Ayrıca IAF ve IAS tarafından tanınır global yetkinliğe sahiptir.

SAGEDAM Eğitim kurumu Exemplar Global tarafından tanınmış eğitim sağlayıcısıdır. SAGEDAM tarafından verilen Exemplar Global sertifikasyonları uluslararası Dünyanın her yerinde geçerli ve Exemplar Global veri tabanı tarafından izlenebilir programlardır.

Aşağıdaki linklerden SAGEDAM’ın Exemplar Global akreditasyonunu ve hangi eğitimleri verebildiğini teyit edebilirsiniz.

https://exemplarglobal.org/online-courses-from-exemplar-global-certified-training-providers/

https://www.exemplarglobal.org/portal/files/tpsearchregister.php

https://exemplarlink.org/EGLinkRegister/Register

 Neden SAGEDAM?

SAGEDAM eğitim kurumu güçlü sertifikasyonlar yanı sıra detaylı-güncel-yoğun doküman ve uygulama destekli içerikler sağlar. Uzaktan eğitimleri uluslararası öğrenim yönetim sistemleri LMS, kolay erişilir, her zaman ve her cihazdan etkin kullanım ve online sınav-değerlendirmeleri ile fark yaratır. LMS eğitimleri yanı sıra talebe göre online canlı ya da yüz yüze sınıf eğitimleri de düzenlenmektedir. Uzman eğitimci kadrosu ile katılımcılarına her daim iletişim imkânı sunar. Eğitimleri tamamlayan katılımcılara güçlü içerik-güçlü sertifikasyon yanı sıra devamında, staj, kariyer, iş, kişisel gelişim ve fırsatlar hakkında gönülden destek sağlar.

SAGEDAM Exemplar Global Onaylı Eğitimleri

1-Quality Engineering and Management Course

2-ISO 9001:2015 Quality Management System Lead Auditor Course

3-ISO 14001:2015 Environment Management System Lead Auditor Course

4-ISO 45001:2018 OHS Management System Lead Auditor Course

5-ISO 19011:2018 Guidelines for Auditing Management Systems Internal Auditor Course

6-Construction OHS Site Solution Training Course

7- ISO 27001:2022 Information Security Management System Lead Auditor Course

8- ISO 50001:2018 Energy Management System Lead Auditor Course

9- ISO 10002:2018 Quality Management Customer Satisfaction System Lead Auditor Course

10-OHS Train the Trainer Course

11-ISO 22000:2018 Food Safety Management System Lead Auditor Course

12-Incident@Accident Investigation and Root Causes Analysis Training Course

13-Integrated Management Systems (ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018) Lead Auditor Course

14-Occupational Health and Safety for Managers

15-ISO 37001:2016 Anti-Bribery Management System Lead Auditor Course